Art.-No.: 02-002-12-GB
Specification
| volume | 50/100ml |
| low part material | calcium carbonate/PP |
| closure material | calcium carbonate/PP |
| lower part surface | only matte, fine or rough |
| closure surface | only matte, fine or rough |
| closure insert | PE foam |
| mini spatula | PP |
| cover disc | PP |
| total height | 60/66mm |
| total diameter | 65/74mm |

